Pomarańczarnia, czyli piątkowe wieczorne spotkania studentów, stały się nieodłączną już chyba wizytówką krakowskiej Beczki. Kiedy o nich myślę, w mojej głowie rodzi się trochę nostalgiczny, a na pewno pełen nadzwyczajności klimat wspólnego odkrywania piękna, jakie Pan Bóg zawarł w ludzkiej zdolności do kochania – w byciu na Jego obraz. Od razu czuję zapach herbaty z pomarańczami i zachwycam się spojrzeniami ludzi, którzy właśnie odkrywają w sobie nieposkromiony żar i pęd do powierzania się komuś drugiemu. A wszystko to porwane wzwyż przez roztęsknione i nieodwracalne w swej skuteczności słowa Pieśni nad pieśniami.

Odpowiedzialni:

Ania Szuta ([email protected])

Marta Rak ([email protected])

Mariusz Kalisz ([email protected])

Mateusz Miszczyński ([email protected])

 


O co w ogóle chodzi?

Przez cztery kolejne lata spotykaliśmy się, aby przesiąkać Miłością płynącą z Pieśni nad Pieśniami. Dziś grupa zmieniła formułę. Spotykamy się już rzadko, aby móc przez cały dzień iść krok w krok za naszymi przewodnikami, ojcami kościoła Orygenesem i Grzegorzem z Nyssy.

Jeżeli nie możesz spać, bo nie wiesz:

+ czym jest miłość i jak można nauczyć się kochać? + skąd mieć pewność, że twoja druga połówka jest właśnie twoja? + jak zbudować dobry związek małżeński? + co to znaczy być mężczyzną i kobietą? + dlaczego sex przed ślubem to nie taki świetny pomysł? + po co mieszkać ze sobą przed ślubem albo po co nie? + czy jest zły i dobry sex? + czemu Kościół tak się czepia tej biednej antykoncepcji? + i wreszcie czy w ogóle warto się tymi tematami zajmować? +

... musisz sięgnąć po podręcznik, który zna odpowiedzi na wszystkie te pytania. Jest nim Pieśń nad Pieśniami - najpiękniejszy erotyk wszechczasów. Konferencje z Pomarańczarni są komentarzem do tego właśnie podręcznika. Pomarańczarnia to cykl konferencji o związkach, który stał się najczęściej kupowanym katolickim audiobookiem w historii. Ukazały się dotychczas cztery sezony tego cyklu, czyli ponad 50 konferencji, które zostały wydane na dwóch audiobookach: Pachnidła (I i II sezon) i Pachnidła 2 (III i IV sezon). Audiobooki można nabyć w sklepie Fundacji MALAK (http://www.sklepmalak.pl/pl/c/Pachnidla/65) lub osobiście u o. Adama Szustaka po konferencji.

Admin:   |  Centrum dowodzenia
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Beczka
 
ul. Stolarska 12
31-043 Kraków